Május 6-án, szombaton, 19 órakor a zalaegerszegi Városi Hangverseny-és Kiállítóteremben lép fel a Savaria Szimfonikus Zenekar. Vezényel és szólót játszik Kelemen Barnabás hegedűművész.
Műsor:
Schubert: Nyitány olasz stílusban D. 590
Beethoven: F-dúr románc Nr. 2. Op. 50
Schubert: A-dúr rondó D. 438
Beethoven: G-dúr románc Nr. 1. Op. 40
Schubert: V. B-dúr szimfónia D. 485
Vezényel és szólót játszik: Kelemen Barnabás hegedűművész
Helyszín: Városi Hangverseny-és Kiállítóterem, Zalaegerszeg
Belépő: 4000 Ft (Egerszeg Kártya kedvezmény érvényesíthető)
Jegyek vásárolhatók a Városi Hangverseny-és Kiállítóteremben, az Art Moziban és a Keresztury Dezső VMK-ban, valamint a fenti zöld gombra kattintva.
Az elhangzó művekről:
Franz Schubert nyitánya (Nyitány olasz stílusban D. 590) a lassú bevezető után játékos, hangulatos karakterváltásokkal sokszor kamarazenei hatásokkal hangszeres párbeszédekkel, majd friss, ünnepi fináléjával a koncert kedvelt nyitódarabja lesz!
Ludwig von Beethoven F-dúr románca 1798 körül keletkezhetett. Egyszerű rondóformában íródott, lírai hangvételű darab.
A szünet előtti utolsó Schubert-műben, az 1816-ban íródott A-dúr rondó D. 438 -ban a szóló hegedűt vonószenekar kíséri. A nagyjából kortárs Adagio és Rondo F-dúr koncerthez hasonlóan ez a mű is egy concertante darab, amelynek célja a hegedűszólista képességeinek kiemelése.
Beethoven G-dúr románca egyszerű, megindító stílusú darab, teljesen mentes mindenféle manírtól. Dallama tetszetős, természetes. A mű rondótémáját, annak kíséretével együtt a hegedű önállóan intonálja, s a téma mindkét felét rögtön megismétli a zenekar. Ezt a témát a szólista minden visszatérésekor másképp játssza: először a kíséret válik mozgalmasabbá, a téma utolsó megjelenésekor a dallamot a szólóhegedűn halljuk díszítve-variálva.
Schubert egyetlen szimfóniája (V. B-dúr szimfónia D. 485), melynek hangszerelése nem tartalmaz klarinétokat, trombitákat vagy üstdobokat, csak tizenhárom évvel a zeneszerző halála után került bemutatásra. Bája, szeretettől áradó játékos dallamai, a fúvós szólamok párbeszédei, rejtett, de kikandikáló huncut motívumai, a tételek egyre erősödő, dúsuló, markánsabb megjelenései, s a finálé felszabadult kitárulkozása elbűvölik a hallgatót.