Savaria Szimfonikus Zenekar
M. P. Muszorgszkij: Éj a kopár hegyen
Hidas F.: Versenymű oboára és zenekarra
Bartók B.: Magyar képek
A. P. Borogyin: II. h-moll szimfónia
Közreműködik: Baldauf Veronika /oboa/
Vezényel: Madaras Gergely
Mogyeszt Muszorgszkijt nem csupán az orosz nemzeti operamegteremtőjeként tartja számon a zenetörténet, munkássága a szimfonikus költeményműfajában is úttörőnek bizonyult. Már 1858-ban
említést tett egy kísérőzenéről, melyet A boszorkány című színdarabhoz szánt. Ennek az ötletnek átdolgozott változata az 1866-ban befejezett Egy éj a kopár hegyen. A démoni alakok gyülekezését a Sátán megjelenése tetőzi be. A hajnali harangszó megszólalása elűzi a szellemeket, a kopár hegy elcsendesedik.
Az 1950-es évek magyar zenéjére jellemző szvitszerű, könnyed hangvétel uralkodik Hidas Frigyes Oboaversenyének nyitótételében. A lírai második tétel pentaton fordulatokban bővelkedő melodikáját a zenekar érzékenyen kikevert hangszínei helyenként filmzeneszerű árnyalatokkal gazdagítják. A művet táncos lejtésű finálé zárja.
1869 és 1876 között írta Alekszandr Porfirjevics Borogyin, az orosz zeneszerző, orvos és kémikus 2. (h-moll) szimfóniáját, azonban a munka hol egyéb zenei, hol pedig tudományos-orvosi teendők miatt szorult háttérbe. Az 1876 őszére tervezett bemutató közeledtével Borogyinnak rá kellett döbbennie, hogy időközben a partitúra kissé összekeveredett, sőt néhány oldal elkallódott belőle, ezeket a részeket újra kellett hangszerelnie.